Сторінка батьків

Тож як батькам потрібно готувати дитину

до вступу в дошкільний заклад

• Тренувати, буквально, від народження, систему адаптаційних механізмів у дитини і привчати її заздалегідь до таких умов і ситуацій, у яких їй потрібно змінювати форми поведінки.
  • Не обговорювати при дитині проблеми, які пов'язані з дитячим садком.
  • Усунути анамнестичні фактори ризику, які пов'язані з умовами соціального середовища.
  • Заздалегідь дізнатися про всі нові моменти в режимі дня дитячого садка та увести їх до режиму дня дитини вдома.
  • Підвищити роль загартовуючих заходів
  • Якомога раніше ознайомити дитину з дитячим садком, дітьми.
  • Намагатися віддати дитину до групи садка, де с знайомі діти, з якими вона грається вдома
  • Позитивно налаштовувати дитину на те, що вона теж скоро туди піде.
  • Вчити дитину всіх необхідних павичок обслуговування.
  • Дуже важливо навчити маля гратися.
  • Не загрожувати дитині дитячим садком як покаранням за дитячі гріхи, а також за неслухняність.
  • Не нервувати і не показувати свою тривожність на порозі вступу дитини в дитячий садок.
  • Продумати і зробити так, щоб дитина перші дні не залишалась у дитячому садку на цілий день, а лише на декілька годин.
  • По можливості розширювати коло спілкування дитини (сусіди, знайомі тощо).
  • Значну увагу слід приділяти розвитку мовлення.
  • Постійно говорити дитині, що вона дорога, кохана тощо.
  • Налаштовувати на мажорний лад. Навіювати малюку думки про те, як це чудово, що він доріс до дитячого садка і скоро почне його відвідувати.

А тепер розглянемо, як потрібно поводитися батькам із дитиною, яка вперше почала відвідувати дитячий садок: У перші дні відвідування садка не залишайте дитину одну, побудьте з нею якийсь час на прогулянці, до обіду. Не запізнюйтеся хоча б у перші дні, забирайте дитину вчасно. У наступні дні поступово збільшуйте перебування дитини в групі протягом тижня, починаючи з 1—2 годин, щоб вона усвідомила: розлука з мамою тимчасова, мама завжди повертається

Дайте дитині в дитячий садок улюблену іграшку.
Пограйтеся з дитиною домашніми іграшками в «Дитячий садок», де якоюсь із іграшок буде сама дитина.
Поспостерігайте, що робить ця іграшка, яка говорить, допоможіть разом із дитиною знайти їй друзів.
Створіть спокійний, безконфліктний клімат для дитини у сім'ї.
Бережіть її нервову систему.
Не збільшуйте, а навпаки — зменшуйте навантаження на нервову систему.
Якомога раніше повідомте педагогів про індивідуальні особливості вашого малюка.
Удома у вихідні дні необхідно дотримуватися такого самого режиму дня, як і в дитячому садочку
Не реагуйте на витівки та не сваріть за вередування.
Залишіть дитину на кілька днів удома і виконуйте всі рекомендації психолога та лікаря.

_________________________________________________________________________________________________________________